Dünyanın En Pahalı Telefonları
1. iPhone Princess Plus

Bu telefonun üzerinde tamı tamına 318 pırlanta bulunmaktadır . Bunların 138 tanesi prenses kesimdir . İsminide zaten burdan almaktadır. Fiyatına gelicek olursak 170.400 dolar fiyatı bulunmaktadır .

2. Savelli Smartphone

Telefon 18 ayar altınla kaplanmış durumda ve isteğe göre arka kapağı ölü yılan ya da iguana derisi olarak sahibine teslim ediliyor. Fiyatı ise 250 bin dolar.

3. Black Diamond VIPN Smartphone

İsmindende anlaşılabileceği gibi telefonun üzerinde 2 adet dünyada bulunması zor olan siyah elmas vardır . Bunların 1 tanesi önünde 1 tanesi arka tarafındadır. Fiyatı ise tam olarak 300.000 dolar fiyat etiketi ile satışa sunulmaktadır.

4.Vertu Signature Cobra

Vertu markasını daha önce duymuş olma ihtimaliniz var, lüks telefonlar konusunda akla gelen ilk markalardan oluyor kendileri. Cobramodelinden ise sadece 8 adet üretmişler. Telefonun üzerinde bulunan yılanda 500 adet yakut ve yılanın baş kısmında bir adet büyük pırlanta bulunuyor. Üzerindeki değerli taşlardan dolayı fıyatı da 310 bin dolar.

5. GoldVish Le Million

Değişik bir tasarıma sahip olan GoldVish Le Million tamamen altın kaplama ve bu kaplamanın üzerinde 120 karat pırlantakaplaması bulunuyor. İlk kez 2006’da piyasa görülen ve Rus bir iş adamı tarafından satın alınan bu telefon 1.3 milyon dolara Rus ve aynı zamanda zengin olan kişiye satılmış.

6. iPhone 6 Amosu Call of Diamond

2 aylık uzun bir üretim sürecinden geçen iPhone 6 Amosu Call of Diamond da tamamen altın kaplamadan meydana gelmiş durumda. Arkasında bulunan Apple logosu ise tamı tamına 6000 küçük pırlantadan oluşuyor. Fiyatı korkutuyor: 2.7 milyon dolar.

7. iPhone 5 Black Diamond

Rus iş adamı telefon ürettirir de Çinliler durur mu? Rus iş adamını kıskanan ve daha iyisine sahip olmak isteyen Çinli bir iş adamı tamamen altın ve pırlanta kaplamadan oluşan kendine özel bir telefon ürettirmiş. Üzerinde dünyanın en nadir taşlarından biri olan siyah elmas bulunan bu telefondan sadece 1 adet üretilmiş. Çinli iş adamının bu telefon için gözden çıkardığı para ise 15.3 milyon dolar.

8. Falcon Supernova Pink Diamond iPhone 6

Şimdi de sıra listenin şampiyonunda. Şampiyon yine bir iPhone olarak karşımızda. Adından da anlaşıldığı gibi telefonun arkasında “kocaman” bir pembe pırlantabulunuyor. Dünyada bulunmayacak kadar az olan bu taşa sahip telefonun fiyatına geldik. Kalp krizi geçirmeyin ancak fiyatı 95.5 milyon dolar. Bir telefon için 95.5 milyon dolar ödemek… Gerçekten garip. Günümüz dolar kuruna göre yaklaşık 340 milyon liraya tekabül ediyor.
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*